Հագուստ/Одежда

Դասի նպատակը՝

  • Ներմուծել հագուստը ներկայացնող բառապաշարը և արտահայտությունները ,
  • Խթանել հետաքրքրասիրությունը նրանց հանդեպ։

Դասի ընթացքը՝ Ուսումնական նյութը ուսումնասիրելուց հետո՝ խաղերի, երկխոսությունների , բանաստեղծության, երգերի միջոցով սովորողները ընդլայնում են բառապաշարը :

Դասի վերջնարդյունքը

Գիտելիք։ Թեմայի ավարտին աշակերտը պետք է իմանա՝
●Հագուստը ներկայացնող թեմատիկ բառապաշարը և պարզ արտահայտությունները,

Լեզվական կարողություններ։ Թեմայի ավարտին
աշակերտը պետք է կարողանա

● Լսել և հասկանալ հագուստի մասին պատմող պարզ և կարճ խոսքը,,
● Շատ պարզ արտահայտություններով և նախադասություններով կազմել շատ կարճ տեքստ հագուստիի մասին
● Տալ պարզ հարցեր և պատասխանել նրանց վերաբերյալ։

Արդյունքը ՝ հետաքրքիր տեսա և ֆոտո նյութեր՝ հրապարակված դասավանդողի բլոգում:

Սննդամթերք/Продукты

Դասի նպատակը՝

  • Ներմուծել սննդամթերքը ներկայացնող բառապաշարը և արտահայտությունները ,
  • Խթանել հետաքրքրասիրությունը նրանց հանդեպ։

Դասի ընթացքը՝ Ուսումնական նյութը ուսումնասիրելուց հետո՝ խաղերի, երկխոսությունների , բանաստեղծության, երգերի միջոցով սովորողները ընդլայնում են բառապաշարը :

Դասի վերջնարդյունքը

Գիտելիք։ Թեմայի ավարտին աշակերտը պետք է իմանա՝
●Սննդամթերքը ներկայացնող թեմատիկ բառապաշարիը և պարզ արտահայտությունները,

Լեզվական կարողություններ։ Թեմայի ավարտին
աշակերտը պետք է կարողանա

● Լսել և հասկանալ սննդամթերքի մասին պատմող պարզ և կարճ խոսքը,,
● Շատ պարզ արտահայտություններով և նախադասություններով կազմել շատ կարճ տեքստ սննդամթերքի մասին
● Տալ պարզ հարցեր և պատասխանել նրանց վերաբերյալ։

Արդյունքը ՝ հետաքրքիր տեսա և ֆոտո նյութեր՝ հրապարակված դասավանդողի բլոգում:

Ուսումնական նյութ՝

пиццаպիցցա
рыбаձուկ
мясоմիս
хлебհաց
маслоկարագ
сырպանիր
колбасаերշիկ
бутербродբուտերբրոդ
йогуртյոգուրտ
яйцоձու
конфетыկոնֆետներ
сахарշաքար
тортտորթ
шоколадշոկոլադ
печеньеթխվածքաբլիթ
мороженоеպաղպաղակ
кофеսուրճ
чайթեյ
сокհյութ
молокоկաթ
кашаշիլա
макароныմակարոնեղեն

Годовой отчёт/6 класс

  1. Напишите ваше имя и фамилию.
  2. Пишите о том, как прошел год в средней школе, какие у вас впечатления.
  3. Что бы вы поменяли в школе?
  4. Какой ваш любимый предмет? Почему?
  5. Расскажите о своих друзьях.
  6. Какой ваш любимый вид спорта?
  7. Какие книги вы любите читать? Ваша любимая книга.
  8. Участие в флешмобах.
  9. Над какими проектами вы работали в этом году?
  10. Какой проект вам понравился?
  11. Над какими проектами вы бы хотели поработать в следущем году?
  12. Рубрика «Русский язык» /ссылка/

Продукты

Цели проекта:

-Познакомить детей с различными видами продуктов.
-Способствовать формированию представлений о здоровом питании.
 -Развивать навыки сотрудничества и коммуникации.

Задачи:

-Изучить названия продуктов: фрукты, овощи, молочные продукты и т.д.
-Познакомиться с пищевыми свойствами каждой группы продуктов.
— Провести обсуждение о том, какие продукты полезны для здоровья, а какие стоит употреблять с осторожностью или в меньших количествах.


Итоги:
В конце проекта дети выучат слова и смогут представлять свои любимые продукты.С помощью программы Paint нарисуют продукты, вместе с родителями снимут видео.

Новые слова:

пиццаպիցցա
рыбаձուկ
мясоմիս
хлебհաց
маслоկարագ
сырպանիր
колбасаերշիկ
бутербродբուտերբրոդ
йогуртյոգուրտ
яйцоձու
конфетыկոնֆետներ
сахарշաքար
тортտորթ
шоколадշոկոլադ
печеньеթխվածքաբլիթ
мороженоеպաղպաղակ
кофеսուրճ
чайթեյ
сокհյութ
молокоկաթ
кашаշիլա
макароныմակարոնեղեն

Я люблю есть…
Я не люблю есть…

Видеоматериалы:



Игра

Азбука: Путь к Образованию

Цель:
Научить детей основам чтения и письма с помощью завершенной азбуки, предоставляя им ключ к миру знаний и образования.

Задачи:

  1. Увеличение грамотности: Повышение уровня грамотности среди детей за счет успешного освоения алфавита.
  2. Повышение мотивации к обучению: Стимулирование интереса к обучению и усвоению новых знаний благодаря доступному и увлекательному материалу в азбуке.

    Материал:
Создайте подобный сайт на WordPress.com
Начало работы